Home / EĞİTİM / Yılbaşı biletleri bugün satışı çıktı, sahte bilete dikkat’

Yılbaşı biletleri bugün satışı çıktı, sahte bilete dikkat’

Büyük ikramiyesi 61 milyon lira olan Milli Piyango İdaresi’nin yılbaşı özel çekilişi biletleri bugünden satışa çıkarıldı.

Çekilişte ayrıca 1 tane 10 milyon, 1 tane 5 milyon, 1 tane 2 milyon, 1 tane de 1 milyon lira olmak üzere toplam 349 milyon 180 bin lira ikramiye dağıtılacak. Tam bilet 60, yarım bilet 30, çeyrek bilet de 15 liradan satılacak.
Antalya Şans Oyunları ve Milli Piyango Bayileri Esnaf Odası Başkanı Yalçın Sayar, vatandaşları sahte bilet konusunda uyardı. Sayar, oda olarak sahte bilet satışına ve korsan satıcılara yönelik denetim başlattıklarını da söyledi.
 
Sahtelerine dikkat
Türkiye genelinde 33 milyon bilet bastırıldığına değinen Sayar, “Çoğunluğunu Antalya tüketiyor. Antalya’ya geçen çekilişte, büyük ikramiye çıkmıştır. Bu yıl da şanslı illerden birisi olacağımızı düşünüyoruz. Vatandaşlar, bilet alırken, bayinin ruhsatına dikkat etsin. Aldıkları biletlerin arkasındaki bayi mühürlerini, bayinin ruhsat numarasıyla karşılaştırsın” dedi. Sayar, ikramiyenin yüksek olması dolayısıyla  bu yıl da dolandırıcıların gerek bayi sahiplerini gerekse vatandaşı kandırmak için çeşitli yollar deneyeceğini söyledi.

İLGİLİ HABER

Kadına yönelik şiddeti önlemede kadınların 33 talebi var

27 ilden çeşitli kadın örgütleri, kamu kurumları ve belediyelerin kadın temsilcilerinin katılımıyla 11-13 Kasım’da gerçekleştirilen …

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Watch Dragon ball super