AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK’TAN MERSİNLİLERE AŞI ÇAĞRISI

Başkan Gültak, Mersin kent genelinde Koronavirüs vaka sayısında artış yaşandığına dikkat çekti, aşı olmaları için vatandaşlara çağrıda bulundu. Başkan Gültak; “Salgın ile mücadelede en büyük gücümüz ve savunmamız aşı olmaktır. Lütfen aşılarımızı olalım ve tedbiri elden bırakmayalım” dedi.
Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı son verilere göre Mersin; Koronavirüs (Covid-19) salgının artış hızında riskli bölgeler arasında yer alıyor. Açıklanan güncel verilere göre Mersin’de vaka sayısı 100 bin kişide 233,58 kişiye yükseldi. Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, yazılı açıklama ve sosyal medya hesapları üzerinden yayınladığı bir mesajla, Mersinlilere aşı olmaları çağrısı yaptı.
“Tedbiri elden bırakmayalım, aşılarımızı mutlaka olalım”
Mersin il genelinde Koronavirüs (Covid-19) vaka sayısındaki artışa dikkat çeken Başkan Gültak, Akdeniz Belediyesi olarak salgın ile mücadeleye devam ettiklerini de belirterek mesajında şu ifadeleri kaydetti;
“Tedbirleri kesinlikle elden bırakmayalım. Pandemi’nin ilk günlerinde olduğu gibi maske, mesafe ve temizlik kurallarına mutlaka uyalım. En önemlisi de aşı olmayı ihmal etmeyelim. Zira vaka sayılarını, bu sınırın altına indirmek tamamen bizlerin elinde. Hem kendimizi hem sevdiklerimizi korumak için lütfen aşılarımızı olalım ve kalabalıklardan uzak duralım. Zira bizleri bu salgın belasından kurtaracak olan tek ve en üçlü şey aşılarımızı olmaktır. Eskiden olduğu gibi hep bir arada olabileceğimiz daha sağlıklı, mutlu ve huzurlu günlere en kısa sürede kavuşmamızı diliyorum.”