BÜYÜKECELİ OKULU’NDA AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’NİN DESTEĞİ İLE YEMEKHANE AÇILDI

Akkuyu Nükleer Güç Santrali (NGS) inşaat sahasına en yakın yerleşim yeri olan Büyükeceli Mahallesi’ndeki okulda, AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin finansal desteği ile yapılan yemekhane hizmete girdi. Binanın açılışı, Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, Gülnar İlçe Eğitim Müdürü Hüseyin Kadim ve AKKUYU NÜKLEER A.Ş. yönetimi temsilcilerinin katıldığı törenle yapıldı.

Törende konuşan Gülnar Kaymakamı Yunus Emre Bayraklı, şunları söyledi: “Akkuyu NGS inşaat sahası, Büyükeceli Mahallesi’nin yanında yer alıyor ancak Gülnar ilçesinin tüm halkı projenin bizim bölgemizde uygulanmasının olumlu etkilerini görüyor. Şu an itibarıyla tüm ilk ve ortaokul öğrencilerinin yemek servisinin organize edileceği yemekhane inşa edildi, su arıtma tesisleri onarıldı ve hatta okul binasının çatısı tamir ettirildi. AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’ye eğitim kurumlarımıza verdikleri destek nedeniyle teşekkür ediyorum.”

Gülnar İlçe Eğitim Müdürü Hüseyin Kadim ise, “AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’nin mali desteğiyle okulumuza güzel bir yemekhane binası inşa edildi. Yakında öğrencilerin yemek servisi burada organize edilecek. Bunun yanında tahsis edilen paralarla önemli bir sorunumuzu daha çözmeyi başardık ve okulumuzun kanalizasyon sisteminde onarım yaptırdık. AKKUYU NÜKLEER A.Ş.’ye eğitim kurumlarımıza verdikleri destek nedeniyle Gülnar ilçesinin tüm halkı adına teşekkürlerimi sunuyorum” diye konuştu.

Açışta töreninde konuşan AKKUYU NÜKLEER A.Ş. Bölge İletişim Bölümü Eksperi Eyüp Lütfi Sarıcı da, “Yemekhanenin açılışı nedeniyle okulun yönetimini ve öğrencilerini kutluyoruz. Genç nesle şunları söylemek isterim: ilçemizde en modern teknolojilere dayanan bir nükleer güç santrali inşa ediliyor. Bunun yanında bizlere 60 yıldan daha uzun bir süre istikrarlı bir şekilde elektrik verecek olup önümüze çok büyük fırsatlar açacak. İlk sırada eğitimle ilgili fırsatlar yer alıyor. Azimli bir şekilde okuyacağınızı ve gelecekte bilgilerinizi vatanımızın refahı için kullanacağınızı umuyoruz” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından öğrenciler, şiir okuyup dans gösterisi yaptılar. Etkinlik, pandemi kapsamında alınan önlemlere ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak gerçekleştirildi.

AKKUYU NÜKLEER A.Ş., Akkuyu NGS’nin inşa edildiği bölgeye destek amaçlı yardım faaliyetlerini devamlı olarak sürdürüyor. Şirket geçen yıl, Silifke Devlet Hastanesi, Büyükeceli Aile Sağlık Merkezi’nin yanı sıra Büyükeceli İlk ve Orta Okuluna bağış sertifikaları vermişti. Yeni eğitim-öğretim döneminin başlaması ile de, sınıfların yenilenmesinden spor malzemeleri teminine kadar Gülnar ilçesindeki okulların çeşitli ihtiyaçları için Gülnar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 372 bin TL tutarında bir bağış sertifikası daha gönderilmişti.