CHP’Lİ ALİ MAHİR BAŞARIR: “SEN DEMİRÖREN’İ DÜŞÜNME KÖYLÜYÜ, ÇİFTÇİYİ DÜŞÜN”

CHP Mersin Milletvekili Ali Mahir Başarır seçim bölgesi olan Mersin ili Tarsus ilçesinde çiftçiyle, köylüyle bir araya geldi.

Her Köyden Çiftçilerimiz Arayarak Traktörünün Haczedildiğini Söylüyor

Tarsus’un Bahşiş Köyü’nde karpuz üreticilerinin sorunlarını dinleyen CHP’li Başarır: “Manavda en ucuz karpuz 3 TL, buradaki karpuz üreticimiz 50 kuruşa satamıyor. Demirören’e verdiğiniz 750 milyon dolar krediyi takip etmiyorsunuz, ama her köyden çiftçilerimiz bizi arayarak ineğim, traktörüm haczedildi diyor. Bir yıl tarlanı sür, ek, gübreni at, karpuzun tarlada kalsın” dedi.

İsyan Eden Çiftçi Karpuzu Yere Attı

Devletten yardım beklediğini belirten ve isyan eden bir çiftçi, “Mahsulümüz tarlada kaldı. Dünyanın en pahalı mazotunu, gübresini biz kullanıyoruz. Traktörümüz banka tarafından hacizli. Sera naylonumuzu bile alamıyoruz. Bu karpuzları ne yapacağız biz” diyerek karpuzu yere fırlattı.

Sen Git Tüpçüden 750 milyon Dolar Krediyi Tahsil Et, Köylüye Çiftçiye Ver

Karpuz tarlasından partili Cumhurbaşkanına seslenen CHP’li Başarır: “Sen git tüpçüden 750 milyon dolar krediyi tahsil et, buradaki insanlara ver. Traktör, tarlalar hacizde. Uçsuz bucaksız tarlalarda karpuzlar ortada kaldı. Ne yiyecek bu insanlar? Sen Demirören’i düşünme, o çok zengin. Sen çiftçiyi, köylüyü düşün. Ayıp! Ben her köyde söylüyorum; gidin traktörünüzü Ziraat Bankası’nın önüne bırakın ki utansınlar biraz diyorum. Edep artık! Ülkeyi soyuyorsunuz. 250 bin tane çiftçiye 3’er bin dolar iki yıl ödemesiz kredi verseydiniz bu mağduriyet yaşanmazdı. Çiftçilerimizin isyanına kulak verin” sözlerini dile getirdi.

CHP Tarsus İlçe Başkanı Ozan Varal ise, “Artık yeter.  Çiftçinin alın teri, nasırlı elleri hakkını bulsun. Cumhuriyet Halk Partili Belediyelerimiz bu pandemi döneminde çiftçinin, köylünün her zaman yanında olduğunu gösterdi” dedi.