Cumhuriyetin Coşkusu İncesaz Grubu ile kutlanıyor

Mersin Devlet Opera ve Balesi, Yenişehir Belediyesi iş birliği ile 29 Ekim 2020 Perşembe günü saat 20.00’ de Yenişehir Kültür Merkezinde ‘’Cumhuriyet Konseri’’ düzenliyor.

Cumhuriyetimizin 97. yılını coşkuyla kutlayacağımız bugünlerde orkestra şefi İbrahim Yazıcı’ nın yönetiminde, Mersin Devlet Opera ve Balesi Orkestrası ve “İncesaz Grubu” unutulmaz bir konsere hazırlanıyor.
Konserde “İncesaz Grubu” solistleri Murat Aydemir (Tanbur), Emre Erdal (Kemençe), Taner Sayacıoğlu (Kanun), Türker Çolak (Vurmalı Sazlar), Volkan Hürsever (Kontrbas), Cengiz Konural (Gitar), Ezgi Köker ve Bora Ebeoğlu muhteşem bir konserle sahnede olacaklar.
Konser programında ülkemizde 7’den 70’e en sevilen şarkılardan oluşan bir müzik ziyafeti bu anlamlı günde seyircilerle olacak.
“Balat”, “Bir Çapkına Yangınım”, “Aşk Bitti”, “Denizde Akşam”, “Derya”, “Sevdayla Hesaplaşılmaz”, “Masal”, “Geçsin Günler Haftalar”, “Sesimi Duy İsterdim”, “Mazi Kalbimde Bir Yaradır”, “Çok Aşığın Var Diyorlar”, “Kalbimdeki Deniz”, “Bana Bir Masal Anlat Baba” ve “Böyle Gelmiş Böyle Geçer” eserleri yer alıyor.
Sağlık Bakanlığı’ nın belirlediği hijyen ve sosyal mesafe kurallarına uygun olarak, güvenli bir ortamda gerçekleşecek konser ücretsiz olarak sanatseverlerin beğenisine sunuluyor.