ERDEMLİLİ KADINLAR DANIŞMA MERKEZİ İLE DAHA GÜÇLÜ

Erdemli Belediyesi; kadınlara ve tüm Erdemli’ye hizmet veren ‘Kadın Danışma Merkezi’nde her türlü şiddete maruz kalmış veya kalma riski taşıyan kadınlara Kültür Merkezi’nde 2.katta danışma merkezinde ücretsiz olarak uzman doktorlar eşliğinde psikolojik danışma hizmeti veriyor.

SAĞLIKLI AİLE İÇİ ETKİN İLETİŞİM

Kadın Danışma Merkezi’nin hizmete girmesiyle Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, sorunları olan kadınların bundan böyle başvuracakları bir merkeze kavuştuğunu söyledi. Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Merkezimizde Uzman doktorlarımız ve 3 psikoloğumuz konferanslar ve danışmanlık aracılığıyla gerek kurslarımıza gelen gerekse okullarda veli konumunda olan kadınlara yasal hakları ve sağlıklı aile içi etkin iletişim konularında kitlesel eğitimler vermektedir” diye konuştu.

GÜNÜN HER SAATİNDE HİZMET VERİYORUZ

Başkan Tollu, “Kadın Danışma Merkezi projesi, toplumu oluşturan en küçük birimin ‘aile kurumu’ olduğunu bilerek, sağlıklı aile ilişkileri kurmaları ve gelecek nesillerin işlevsel aile ortamında yetişmeleri için bir destek ekibi oluşmuştur. Erdemli belediyesi Kültür Merkezi ikinci katta hizmet veriyoruz. Birebirde görüşmek isteyenler günün her saati gelip hizmetimizden istifade edebilirler” dedi.

KADINLARIMIZIN HER TÜRLÜ SORUNUNUN ÇÖZÜMÜNDE YANINDAYIZ

‘Projenin amacı; toplumun temelini oluşturan aile kurumunda kadının büyük rol oynadığının farkında olarak Kadın Danışma Merkezi’yle ailelere ulaşmaktır. Bu merkezde 3 psikolog kadınlara ve ailelere danışmanlık hizmeti vermektedir’ diyen Başkan Tollu, “Kadın Danışma Merkezimizde günlük ortalama on aileye ulaşan psikologlarımız evlerine giderek kadınlara aile içi iletişim, anne çocuk ilişkisi, eşler arasındaki ilişki ve bir anne çocuğuna nasıl mahremiyet eğitimi vermelidir konularını işlemektedir. Bunun yanında bireysel danışmanlık isteyen kadınlarımıza da merkezimizde bu hizmeti vermekteyiz” açıklamasında bulunarak, “Uzman doktorlarımız ve psikologlarımızın görev aldığı bu merkezde bundan böyle kadınlarımızın her türlü sorununun yanında olacak ve çözümü için birlikte hareket etmeye devam edeceğiz” dedi.

KİLOYU VER SPOR AYAKKABISINI AL

Erdemli Belediye’si önceki süreçlerde başlattığı, kadınları spora  teşvik çalışmalarına devam ediyor. Belediye Spor Merkezine devam eden beş yüz kadına bir ayda dört kilo vermeleri karşılığında spor ayakkabısı hediye eden belediye, projeye devam ediyor.

Belediye; kadınları sosyal hayata dahil etmek, obeziteye karşı mücadele vermek adına çalışmalarına devam ediyor. Önceki dönemlerde Belediye Spor Merkezine giden kadınların vücut ölçümünü yapan eğitmen Ebrule Türer, bu kapsamda oluşturulan kampanyanın devam edeceğini bildirdi.

Erdemli Belediye Başkanı Mükerrem Tollu, ilçede gerçekleştirdiği spor faaliyetleri ile gündeme gelirken, sağlıklı kadınların sağlıklı toplumların temelini oluşturduğunu belirtti.

Başkan Tollu yaptığı açıklamada,

“İlçemizin her mahallesine vatandaşlarımız için spor kompleksleri, futbol sahaları oluşturduk. Açtığımız kurslar ile de eğitmenler gözetiminde çalışmalarını sağladık. Bizler biliyoruz ki aile mefhumu toplumumuzun en önemli mihenk taşı. Bu kurumun düzeni de kadınlarımızın mutluluğundan geçiyor. Bizde bu nedenle Belediyemizin açmış olduğu bayanlara özel ücretsiz spor merkezinde bayanlarımızı spora teşvik etmek adına bir ayda en çok kilo veren 22 bayanımıza spor ayakkabısı hediye edeceğiz. Spor merkezimiz aynı zamanda cumartesi günleri 5-6 yaş gurubu öğrencilerimize jimnastik kursu veriyoruz.    Sağlıklı çocuklar sağlıklı kadınlar sağlıklı toplumların temeli.” ifadelerine yer verdi.