Mersin Ticaret Borsası Seçimleri Sonuçlandı

Mersin Ticaret Borsası Organ Seçimleri Sonuçlandı. Seçimler neticesinde Ö. Abdullah Özdemir Yönetim Kurulu Başkanlığı’na yeniden seçildi. Münir Şen ise Meclis Başkanı oldu.
Mersin Ticaret Borsası seçim sonuçları üzerine Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Ömer Abdullah Özdemir bazı değerlendirmelerde bulundu.
8 Eylül 2022 tarihinde seçmen listelerinin Seçim Kurulu Başkanlığı’na teslim edilmesiyle başlayan borsa organ seçimleri süreci, 33 gün sonra 11 Ekim 2022 tarihinde seçim sonuçlarının kesinleşmesi ile sona erdiğini hatırlatan Özdemir, “Üyelerimiz seçimlere yüzde 77 gibi rekor bir katılım oranıyla iştirak ederek, borsamızı ne kadar benimsediklerini ve sahip çıktıklarını gösterdiler. Borsamız organlarında görev almak için 94 üyemiz aday oldu. Çok yoğun bir rekabete sahne olan birinci aşama sonunda, 47 üyemiz kendi Meslek Gruplarında Komiteye, bunların içinden 20 üyemiz de Meclisimize girmeye hak kazandı. Meclisimizin dörtte üçü ilk defa görev yapacak. Genç üyelerimizin sayısı da belirgin biçimde artı. Tüm yönetim organlarımızda deneyim ile dinamizm arasındaki hassas denge kurulmuş oldu. Seçimlerimizin ikinci aşamasında gerçekleştirilen Yönetim ve Disiplin Kurulları ile TOBB Genel Kurul Delege Seçimlerinde ise borsamızın kurumsal kültürünün en başat değeri olan uzlaşma ve birlikte hareket etme öne çıktı. İkinci aşama seçimlerinin tamamında oy birliği ile görev paylaşımı yapıldı.” dedi.
“Hizmetlerini nicelik, nitelik ve çeşitliliği artacak”
Borsanın yeni seçilen Meslek Komiteleri, Meclisi, Yönetim ve Disiplin Kurulları ile üyelerimize en iyi hizmeti, en düşük maliyetle sunmaya; hizmetlerinin nicelik, nitelik ve çeşitliliğini artırmaya devam edeceğini belirten Özdemir, “Yeni dönemde de üyelerimizin sorunlarının takipçisi olmaya devam edeceğiz. Geçen dönem hazırlıklarını tamamladığımız projeleri süratle hayata geçireceğiz. Mersin ekonomisinin gelişmesi için üzerimize düşen görevleri yerine getireceğiz, bu konuda tüm imkanlarımızı seferber edeceğiz. Mersin Ticaret Borsası olarak bundan önce olduğu gibi, bundan sonra da birlik ve beraberlik içinde üyelerimize, kentimize ve ülkemize hizmet etmeye devam edeceğiz. Üyelerimizin bizlere gösterdikleri güven, bizler için gurur ve motivasyon kaynağı oldu. Bizlere duyulan bu güvene layık olmak için elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin kuşkusu olmamalıdır.” şeklinde konuştu.
Seçim sonuçlarının kesinleşmesi ile birlikte Mersin Ticaret Borsası Organları şu şekilde oluştu:
Mersin Ticaret Borsası Yönetim Kurulu
Yönetim Kurulu Başkanı
Ömer Abdullah Özdemir
Yönetim Kurulu Üyeleri
Ömer Kaluti, Şükrü Güven, Zeki Sönmez, Ercan Yıldırım, Mehmet Orğun, Ferhat Öner
Mersin Ticaret Borsası Meclisi
Meclis Başkanı
Münir Şen
Meclis Üyeleri
Ömer Abdullah Özdemir, Ömer Kaluti, Şükrü Güven, Zeki Sönmez, Ercan Yıldırım, Mehmet Orğun, Ferhat Öner, Bekir Serttaş, Süleyman Gökalp, Muhammet Öncü, Aydan Dayı Kaymaz, Serbülent Esiroğlu, Avni Köse, Kadri Yüce, İbrahim Hıdıroğlu, Ali Fidan, Ali Küçük, Bülent Elbeyli, Davut Akbaş
TOBB Genel Kurul Delegeleri
Şükrü Güven, Bekir Serttaş, Mehmet Orğun, Süleyman Gökalp, Serbülent Esiroğlu, Avni Köse, Ali Küçük
Disiplin Kurulu Üyeleri
Selami Dervişoğlu, Veysel Pütün, Hacı Mehmet Tekin, Yiğitkerem Aksin, Erdem Mercan, Nafi Dayı