MERSİN’DE “2. YÜZYILA DOĞRU KENT SÖYLEŞİLERİ’’ RÜZGARI ESTİ

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği, “2. Yüzyıla Doğru’’ sloganı ile gerçekleştirilen ‘Kent Söyleşileri’nde Mersinliler gazeteci İsmail Saymaz ve Deniz Zeyrek ile iletişim bilimci Dr. Ali Haydar Fırat’ı ağırladı.
Mersin’de Büyükşehir Belediyesi’nin “2. Yüzyıla Doğru Kent Söyleşileri’’ adıyla düzenlediği etkinliğe gazeteci İsmail Saymaz ve Deniz Zeyrek ile iletişim bilimci Dr. Ali Haydar Fırat katıldı. Türkiye’nin geçen yüzyılı içerisinde yaptığı hataları değerlendiren ve gerek güncel politikalardan gerekse güncel olaylardan bahseden gazeteci İsmail Saymaz ve Deniz Zeyrek ile iletişim bilimci Dr. Ali Haydar Fırat’ı Mersinliler dikkatle dinledi.
Etkinliğe yoğun ilgi vardı
Katılımın pandemi dolayısıyla rezervasyon ile gerçekleştirildiği etkinliğe yoğun ilgi ise dikkat çekti. Kongre ve Sergi Sarayı’nda yapılan söyleşiye Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Hasan Gökbel, meclis üyeleri, daire başkanları ve belediye bürokratları katıldı.
İsmail Saymaz, Deniz Zeyrek, Dr. Ali Haydar Fırat
Mersin Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından düzenlenen söyleşide gazeteci İsmail Saymaz, Türkiye’de siyasal İslam ve tarikat gerçeğini değerlendirerek konu hakkında bilgilerini sundu.
Gazeteci Deniz Zeyrek, Cumhuriyet’in ilk yüzyıl birikimini ve 2. yüzyıla yaklaşırken ilk yüzyılda nelerin eksik kaldığı ve neleri tamamlamak gerektiği konuları üzerinde bir söyleşi gerçekleştirdi.
Türkiye siyasetinin genel değerlendirmesini ise iletişim bilimci Dr. Ali Haydar Fırat yaptı. Söyleşi değerlendirmelerin ardından soru-cevaplar ile interaktif şekilde devam etti. Söyleşinin sonunda Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Gülcan Kış, CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Koordinatörü Bengi İspir Özdülger, söyleşi konuklarına plaket takdim etti.