Mersin’de ateş savaşçıları sezona hazır

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü, 2021 yılı ‘yangın ekibi işbaşı eğitimi’ Anamur ve Bozyazı Orman İşletme Müdürlüklerinin ortak tatbikatıyla sona erdi.

Tatbikata Mersin Orman Bölge Müdürü Kenan Akduman, Bölge Müdür Yardımcısı Beyhan Altıntaş, Orman Yangınları ile Mücadele Şube Müdürü Mehmet Alper, Anamur Orman İşletme Müdürü V. Erkan Çelik, Bozyazı Orman İşletme Müdürü Mehmet Esen, müdür yardımcıları, şefler, orman muhafaza memurları, işçiler ve gönüllüler katıldı.

Personelimizin sağlığının ve can güvenliğinin her şeyden önemli olduğunu aktaran Bölge Müdürü Akduman “Yangın sezonu başlarken yapılan bu eğitimlerde eksikliklerimizi görerek ekiplerimizin yangın sezonu boyunca dinamik olmasını, başta iş güvenliği ve koruyucu malzeme kullanımı konusunda tüm personelimizin hassas davranmasını, yangınla mücadelede aklımıza ve sahip olduğumuz tecrübemize dayanarak hareket etmenizi tüm sezon boyunca sizlerden bekliyorum. Orman yangınlarında kurumumuz tek etkin ve yetkin kurumdur. Yangınla mücadele sürecinde zafiyete düşmemek açısından sahip olduğumuz imkân ve deneyimi kullanabilmek çok önemli. Bundan hareketle Orman Genel Müdürlüğümüze yakışır bir disiplin içinde işimize saygı duyalım. Dünya standartlarında olan ekipmanlarımızı en etkin şekilde, paniğe kapılmadan kullanalım” dedi.

Mersin Orman Bölge Müdürlüğü olarak 2021 yılının en az yangın ve hasarsız bir yıl olmasını dileriz.