“Ne işi var Rusya’nın ABD’nin ve Avrupa ülkelerinin Ortadoğu’da?”

MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Suudi Arabistan’daki boykot çağrılarına dikkat çekerek, “Nedir bu Türkiye Cumhuriyeti nefretiniz? Değişin artık!’’ ifadelerini kullandı.

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, Ortadoğu’daki karışıklık ve savaşlara dikkat çekti. Türkiye’ye karşı boykot çağrısında bulunan Müslüman devletlere yönelikte konuşan Kızıltan, “Buyurun Ortadoğu’nun Müslüman Arap Devletleri hem Avrupa hem de Ortadoğu coğrafyasının önemli bir parçası olan Müslüman Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı her konuda işbirliği yaptığınız ABD, Rusya ve Avrupalılarla işbirliğinizi sürdürün. Hem işbirliği yapın, hem de sürekli hakaret ve aşağılanmayla karşılaşın; hiç mi rahatsızlık duymuyorsunuz.’’ dedi

Ortadoğu’daki karışıklık ve huzursuzluğa da dikkat çeken Kızıltan, “Sizi sürekli kargaşa, savaş, kardeş kanı akıtılması ve açlıkla yüz yüze bırakan zenginliğinizi sömüren bu ABD, Rusya ve Avrupalılarla Türkiye Cumhuriyeti’ne karşı işbirliği yapmayı sürdürün. Ne işi var Fransa’nın, Rusya’nın, ABD’nin, Yunanistan’ın Ortadoğu coğrafyasında ve Doğu Akdeniz’de. Doğu Akdeniz de Orta Doğu Coğrafyasına aittir. Bu coğrafyanın sahibi burada yaşayan insanlardır, üçüncü ülkeleri buraya karıştırırsan daha çok hakarete uğrarsın. Nedir bu Türkiye Cumhuriyeti nefretiniz? Değişin artık! Bizim de değişmemiz şart tabii.” şeklinde konuştu.