TÜRKİYE MOTOSİKLET FEDERASYONU’NDAN, AKDENİZ BELEDİYE BAŞKANI GÜLTAK’A PLAKET

Türkiye Motosiklet Federasyonu temsilcileri, Akdeniz Belediyesi’nin de desteğiyle Mersin’de ilk kez düzenlenen ve binlerce motosiklet tutkununu bir araya getiren ‘MotoDrag Yarışları’ nedeniyle Başkan Gültak’a plaket takdim etti.
Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ganim Umu, beraberinde Türkiye Motosiklet Federasyonu Mersin İl Temsilcisi ve aynı zamanda Mersin Motosiklet Spor Kulübü Başkanı Yusuf Güder ve kulüp yöneticileri ile birlikte Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak’ı makamında ziyaret etti. Buluşmaya, MotoDrag yarışlarına da katılarak dikkat çeken 7 yaşındaki lisanslı motosiklet sporcusu Can Alp de katılerken, Başkan Mustafa Gültak, yarış esnasında da büyük sempati toplayan küçük motosikletçiyi hediyesiz bırakmadı.
Başkan Gültak; “Türkiye Şampiyonası’nın bir ayağının Mersin’de düzenlenmesi için çalışacağız”
Ziyaretleri nedeniyle Motosiklet Federasyonu üyelerine teşekkür eden Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; Mersin’de bir ilki daha gerçekleştirmiş olduklarını belirterek; “Federasyonumuza teşekkür ediyorum. Çünkü gerçekten heyecanlı ve epey kalabalığın katıldığı coşkulu bir etkinlik oldu. Motosiklet tutkunları yıllar geçse unutamayacakları anlara şahitlik ettiler, büyük heyecan yaşadılar. Arkadaşlarımızla görüştük; Türkiye Şampiyonası’nın bir ayağını da Mersin’e taşımaya çalışacağız. Sayın Lütfi Elvan Bakanımız ve Milletvekilimiz Sayın Kenan Sofuoğlu’ndan da destek isteyeceğiz. Gençlerimizin, sokak aralarında değil, güvenliği alınmış alanlarda bu heyecanı yaşamalarını sağlayacağız. Bu sayede hem Akdeniz’i Türkiye’ye tanıtmak, hem de farklılık yaratmak istiyoruz. Önümüzdeki aylarda yeniden düzenlemeyi planladığımız balık festivalimizi de Motosiklet Federasyonu ile paylaşıp, farklı etkinlikleri Mersin ve Akdeniz’e taşıyacağız” diye konuştu.
Umu; “Yarışların devamı gelecek”
Türkiye Motosiklet Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi Ganim Umu ise yaptığı konuşmada, MotoDrag yarışlarına destekleri nedeniyle Başkan Mustafa Gültak’a teşekkür etti. “Motodrag yarışlarının yeniden düzenlenmesini temenni ediyoruz. Sayın Başkanımız da bu konuda bize o sözü verdi. İnşallah ilerleyen zamanlarda yarışlarımızın devamını gerçekleştireceğiz” dedi.
Güder; “Yarışlar, Türkiye’de ses getirdi”
Mersin Motosiklet Spor Kulübü Başkanı Yusuf Güder de konuşmasında; “Akdeniz Belediyesi’nin de katkılarıyla, ‘Caddelerden Piste’ sloganıyla düzenlediğimiz motodrag yarışlarında, gençlerimizin cadde veya sokaklarda yarışıp canlarını tehlikeye atmalarındansa, trafiğe kapalı alanda, güvenliği alınmış pistte yarışmaları için böyle bir organizasyon gerçekleştirdik. Tabi Başkanımızın da büyük desteğini alarak bu yarışı düzenledik. Mersin ve Türkiye’de ses getiren güzel bir etkinlik oldu. Motor sporcuları adına Başkanımıza teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.
Motodrag Yarışları Hakkında…
Mersin Valiliği ve Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün desteği; Akdeniz Belediyesi, Türkiye Motosiklet Federasyonu ve Motosiklet Spor Kulübü işbirliğinde, 4 Temmuz 2021 tarihinde Adanalıoğlu Kulak Mahallesi’nde ilk kez düzenlenen ve nefesleri kesen ödüllü “Motodrag Yarışları”; 50 sporcu ve her yaştan binlerce motosiklet severin katılımıyla yoğun ilgi altında gerçekleşmişti.