CHP’Lİ ANTMEN’DEN MERSİN BÜYÜKŞEHİR SALDIRILARINA SERT TEPKİ

1 Şubat’ta Mersin Büyükşehir Belediyesi ana hizmet binası olan Taş Bina’ya yapılan yanıcı maddeli saldırı ve sonrasında MESKİ’nin Kızkalesi ve Kocahasanlı içmesuyu terfi merkezine yapılan saldırılar ile ilgili CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen bir basın açıklaması yaptı.

‘’YAPILANLAR VE PLANLI SALDIRILAR TEK KELİME İLE ALÇAKLIK’’

CHP Mersin Milletvekili Alpay Antmen yapılan bu saldırılara açıklamasında tepki göstererek, saldırıların organize karanlık bir odağın ürünü olduğunu ifade etti.

Antmen, açıklamasında şu cümleleri kullandı: ‘’ Mersin’e yerel seçimlerde baharın gelmesini hazmedemeyen bazı organize karanlık suç örgütleri, planlı bir şekilde Mersin Büyükşehir Belediye birimlerine saldırıyor. Ne Mersin Büyükşehir Belediyemiz ne de Mersinli vatandaşlarımız bu karanlık yapı karşısında yalnız değildir. Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin Vahap Seçer yönetimiyle birlikte ranta değil halka ve Mersinli’ye hizmet etmeye başlaması çetelerde rahatsızlıklara sebep oluyor. Yapılanlar ve planlı saldırılar tek kelime ile alçaklık.’’

SALDIRI ÖNCESİNDE YAPILAN AÇIKLAMALAR DİKKAT ÇEKİCİ

Açıklamasının devamında Büyükşehir Belediyesi taş binaya yapılan saldırı öncesinde sosyal medyada belediyeyi hedef alan açıklamalar yapıldığına ve hemen ardından da saat 5:00’da mesai içinde molotofkokteyli saldırı yapıldığına dikkat çeken Antmen, ‘’ Bu da saldırıların sistematik ve planlı yapıldığını bizlere gösteriyor. Özellikle saldırı öncesinde yapılan açıklamalar dikkat çekici. Bu gözü dönmüş ve aklını yitirmiş saldırgan grup, Mersinli vatandaşlarımızın içme suyuna saldıracak kadar alçalmış durumdalar. Ama kimse korkmasın ne Mersin Büyükşehir Belediyemiz ne de hemşerilerimiz yalnız değil. Bu korkak çeteye pabuç bırakmayız. Mersin barış ve huzur kentidir ve öyle kalacaktır. Bunu bozmak isteyen malum mihrakların güzel Mersin’i bize zarar vermesine sessiz kalmayacağız. Belirli kişiler tarafından tahrik ve dizayn edilen bu alçak saldırılara karşı birlik ve beraberliğini bozmayacağız. Aksine Mersin’de yaşayan herkes bu alçaklıklar karşısında birleşecektir. Mersin Büyükşehir Belediye Başkanımız Vahap seçer göreve geldiği günden bu yana özveriyle şehrine hizmet eden tertemiz bir siyasetçi ve yerel yöneticidir. Onu hedef alan kirli emel sahipleri asla amaçlarına ulaşamayacaktır.’’ şeklinde konuştu.