GÜLTAK; İSO 500’E GİREN MERSİNLİ FİRMALARI TEBRİK ETTİ

Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak, ‘İstanbul Sanayi Odası (İSO) tarafından her yıl açıklanan “Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” listesine Mersin’den adını yazdıran firmaları tebrik etti. Başkan Gültak; “İSO 500’e girme başarısı gösteren firmalarımız, ülkemizin ve kentimizin gururu olmuştur. Listede birçok firmamızı yer alması, Mersin’in vizyonunu, ekonomik güç ve potansiyelini göstermesi açısından da önemlidir” dedi.
İstanbul Sanayi Odası’nın (İSO); “Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2020” listesine giren firmalar açıklandı. Listede, Mersin-Tarsus Organize Sanayi Bölgesi’nden (MTOSB) de bu yıl 10 firmanın yer aldığı bildirildi. Açıklamaya göre listede, Türkiye Şişe ve Cam Fabrikaları A.Ş. 18’inci, Yıldız Entegre Ağaç San. ve Tic. A.Ş. 29’uncu, Hayat Kimya Sanayi A.Ş. 39’uncu, Memişoğlu Tarım Ürünleri Ticaret Ltd. Şti. 163’üncü, ANKUTSAN Antalya Kutu Sanayi Oluklu Mukavva Kağıt Ticaret A.Ş. 264’üncü, Armada Gıda Tic. San. A.Ş. 301’inci, Teknopanel Çatı ve Cephe Panelleri Üretim San. ve Tic. A.Ş. 370’inci, Mey Alkollü İçkiler San. ve Tic. A.Ş. 425’inci, Europap Tezol Kağıt San. ve Tic. A.Ş. 439’uncu, Unat Yağ Gıda San. ve Tic. A.Ş. 440’ıncı sırada yer aldı.
Başkan Gültak; “Ülkemizin ve kentimizin gururu oldular”
Akdeniz Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak; yayınladığı kutlama mesajında; “İstanbul Sanayi Odası tarafından açıklanan; “Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2020” listesine Mersin’den adını yazdırma başarısı gösteren ve yatırımlarını Mersin’e yapan bütün firmalarımızı tebrik ediyorum. İSO 500’e giren firmalarımız, ülkemizin ve kentimizin gururu olmuşlardır. Listede birçok firmamızın yer alması, Mersin’in hem vizyonu hem de ekonomik gücü ve potansiyelini göstermesi açısından ayrıca önem taşımaktadır. Özellikle yerli firmalarımızın bu başarısı, şehrimizin ve bölgemizin ekonomik olarak hızla gelişmesine de katkı ve moral verecektir” dedi.
Mesajını; “Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs salgını nedeniyle içinden geçtiğimiz bu zorlu dönemde; ülkemizin kalkınması, ekonomimizin büyümesi ve güçlenmesinde katma değer üreten, insanlarımıza istihdam sağlayan firmalarımıza teşekkür ediyorum” diyerek sürdüren Başkan Gültak; “Bu firmalarımızın sayısının artmasını ve başarılarının devamını diliyorum. Nitekim Covid-19 Pandemisi; tarım ve gıdanın ulusal ve uluslararası ölçekte ne kadar stratejik bir sektör olduğunu hepimize yeniden öğretmiştir. Mersin; limanı, karayolu ve havalimanının bitmesi ile birlikte, lojistik maliyetlerini minimuma indirecek bir şehir olacaktır. Bu açıdan firmalarımızı kentimize yatırım yapmaya davet ediyorum. Devletimiz, hükümetimiz ve biz yerel yöneticiler; her türlü zorluğa rağmen ülkemizin büyümesi ve gelişmesi mücadelesinde üretim yapan, katma değer sağlayan ve istihdamı arttıran firmalarımızın her zaman yanındayız” ifadelerini kullandı.