Gündeş tiyatro sanatçısı Başak Karatepe’nin Sanat İyileştirir programına konuk oldu

Tiyatro sanatçısı, Sanat İyileştirir Projesinin yürütücüsü Başak Karatepe, Mersin’in sanat ve kültür alanında nabzını tutan programlara devam ediyor.

Başak Karatepe’nin konuğu Mersin Büyükşehir Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Daire Başkanı Bedrettin Gündeş oldu.

İçel Tv ve Sun Tv ekranlarından yayınlanan programda Gündeş, Mersin Büyükşehir Belediyesinin kültür ve sanat alanındaki çalışmalarını anlattı.

Şehir Tiyatrosu başta olmak üzere belediyenin sanatla ilgili tüm birimlerinin sanatçılarca idare edildiğini kaydeden Gündeş, tiyatro, ses, enstrüman ve dans sanatçılarının da dışarıdan gelen, bağımsız, sanatçılardan oluşan bir jüri tarafından seçildiğini belirterek bu anlamda Türkiye’de bir ilki yaptıklarını vurguladı.

Programda sanatçı Başak Karatepe’nin, Mersin’deki tarihi yapıların kültür sanat mekanlarına dönüştürülmesi önerisi de gündeme geldi.

Mersin şehir merkezinde sanat mekanı sıkıntısı yaşanmasına dikkat çeken Karatepe, tarihi binaların sanat etkinliklerine kazandırılması için bir çalışma başlatacaklarını söyledi.