MERSİNLİ MİLLİ BOKSÖR PINAR ÖZKAN ‘TÜRKİYE ŞAMPİYONU’

Türkiye Genç Erkek ve Kadın Boks Şampiyonası’nda 17-18 yaş kategorisinde Mersinli Milli Boksör Pınar Özkan 52 kiloda 4 maç yaparak Türkiye Şampiyonluğu’nu kazandı.
57 ilden 462’si erkek ve 186’sı kadın olmak üzere toplam 648 sporcunun katıldığı Türkiye Genç Erkek ve Kadın Boks Şampiyonası Kozan Kapalı Spor Salonu’nda yapıldı. Mersinli Milli Boksör Pınar Özkan bu şampiyonada 52 kiloda Türkiye Şampiyonu oldu.
Mersinli Milli Boksör Pınar Özkan yaptığı açıklamada, “Kozan’da yapılan Türkiye Boks Şampiyonası’na katıldım.
Türkiye Genç Erkek ve Kadın Boks Şampiyonası’nda 17-18 yaş kategorisinde 52 kiloda 4 maç yaparak Türkiye şampiyonluğunu kazandım. Mersin adına çok mutlu oldum. Kentimize bir şampiyonluk madalyası daha kazandırdım. Şimdi de Nisan ayında Bulgaristan’da yapılacak olan Avrupa Şampiyonası’na hazırlanıyorum. Avrupa Şampiyonluğu madalyasını da ülkemize ve Mersin’imize kazandırmak istiyorum.” diye konuştu.
Kozan Kapalı Spor Salonu’nda yapılan Boks Şampiyonası’nın açılışına Kozan Kaymakamı Şafak Gürçam, İl Gençlik ve Spor Müdürü Muzaffer Çintımar, Kozan Belediye Başkanı Kazım Özgan, İlçe Gençlik Spor Müdürü Kürşat Gültekin, siyasi parti temsilcileri ve izleyiciler katıldı.