‘SONRADAN SANAYİCİ OLUNMAZ.!’

Mersin Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal, dün TBMM tarafından kabul edilen Borç Yapılandırma Yasası ve devletin sağladığı imkânlar ile ilgili MTOSB Yönetim Kurulu’nu bilgilendirdi.

MTOSB Başkanı Sabri Tekli, Yönetim Kurulu Üyeleri Halit Altun, Seyfetullah Işık, Kürşat Haddat, MTOSB Bölge Müdürü Halil Yılmaz’ın bulunduğu ziyaret esnasında konuşan Mersin Vergi Dairesi Başkanı Seyfettin Baysal, ‘Bizler yaptığımız hizmetlerde birbirimizi tamamlayan unsurlarız. Üreten insanlar kurumumuz için büyük önem taşıyor. TBMM tarafından kabul edilen Borç Yapılandırma Yasası vergi ödeyen herkes için büyük önem taşıyor. Bu kanunu iyi inceleyiniz’ şeklinde konuşarak kanunun sağladığı avantajlar ile ilgili sanayicilerin bilgilendirmesi hususunda gereğinin yapılmasını istedi.

‘SONRADAN SANAYİCİ OLUNMAZ.!’

Mersin Tarsus Organize Sanayi Bölgesi Başkanı Sabri Tekli ise, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, ‘Bana göre sonradan sanayici olunmuyor; sanayici doğuştan olunuyor. Bir insan çocukken bile üretime ilgi duyuyor ise sanayi tesislerinin içerisinde büyüyor. Biz MTOSB olarak oldukça güçlü bir OSB’yiz. İstanbul Sanayi Odası tarafından yapılan ‘Türkiye’nin Birinci 500 Büyük Sanayi Kuruluşu’ araştırmasında bu yıl 10 firmamız yer aldı. Firmalarımızın birçoğu bu araştırmada ciddi basamak atlayarak üst sıralarda yer aldı. Mersin sanayisi ve sanayicisi ülkesi için üzerine düşen görevi yerine getiriyor. Bizler de MTOSB yönetim kurulu olarak üzerimize düşen görevin bilincindeyiz. Şu anda 4. ve 5. Bölgemizin yatırımcımızın kullanımına sunulabilmesi adına çalışmalar yürütüyoruz. 4. Bölgede yürüttüğümüz çalışmaların sonuna geldik. En kısa sürede Mersin’e yeni sanayi alanları kazandıracağız. Sanayi alanları arttıkça üretim, istihdam ve ihracat rakamları; tabi bununla birlikte de vergi oranımız da artacaktır’ dedi.