VATANDAŞIN İŞYERİNDE BULDUĞU BUKALEMUN DOĞAYA GERİ DÖNDÜRÜLDÜ

Kerim Kaya isimli bir vatandaşın işyerinde bulduğu bir sürüngen türü olan Bukalemun, hayvan dostu tavrı ve çalışmaları ile dikkat çeken Akdeniz Belediyesi aracılığıyla yetkililere teslim edildi.
Akdeniz İlçesinde Kerim Kaya; iş yerinde bulduğu bukalemunu, iki gün bakımını yaparak muhafaza etti. Daha sonra Akdeniz Belediyesi Zabıta ekiplerini arayan Kerim Kaya, hayvanın doğal hayata geri döndürülmesi için destek istedi.
Bukalemunu bulan İşletme Sahibi Kerim Kaya; “Tamamen tesadüf bir şekilde depoları dolaşırken, duvarın dibinde bir şey gördüm. Kımıldamaya çalışıyordu, Bukalemun olduğunu anladım ve daha sonra bir kutu içerisinde ona doğal bir ortam yaratmaya çalıştım. Bu sabahta geldiğimde yumurtladığını gördüm. İnsan ister istemez duygulanıyor. Hemen Akdeniz Belediyesi ekipleri ile iletişime geçtim. Akdeniz Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne ulaştık. Görüşmenin ardından Veteriner Hekim, Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu ve Ekibi geldi, ilgilendiler sağolsunlar. Çok büyük hassasiyet gösterdiler, teşekkür ediyorum kendilerine. İnanın bir yavrumu vermiş gibiyim şu an o kadar alıştım ona bundan sonra emin ellere emanet ediyorum. Akdeniz Belediyesi’nin hayvanlar konusundaki hassasiyetlerini duymuştum Ekiplere ve Sayın Belediye Başkanı M. Mustafa Gültak Bey’e çok teşekkür ediyorum” dedi.
Bukalemunu teslim alan Zabıta Müdürü Ufuk Sivaslıoğlu; “Vatandaşımıza Hayvan sevgisi ve hassasiyetinden ötürü çok teşekkür ediyoruz. Şundan emin olun ki hayvan sevgisi olmayan da merhamet olmaz, biz bu ilke ile çalışıyoruz. İlçemiz genelinde düzenli olarak Sokak hayvanlarına mama dağıtımı, sokak hayvanlarının yazın sıcağından, kışın soğuğundan korunması için barınma ortamlarının onarılması konusunda çalışmalar yapıyoruz. Vatandaşımız bizimle iletişime geçince hemen durumu başkanıma arz ettim ve başkanımızın talimatı üzerine geldik. Veterinerimizin kontrollerinin ardından Doğa Koruma ve Milli Parklar Müdürlüğüne teslim edeceğiz.” diyerek cümlelerini tamamladı.
Zabıta ekipleri, Kerim Kaya isimli vatandaştan bukalemunu teslim aldı. Veteriner Hekimin muayene ederek sağlıklı olduğunu tespit etmesinin ardından, Bukalemun Mersin Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Şube Müdürlüğüne teslimini gerçekleştirdi.